RS/NJ
A.net/NJ
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
St Augustine Preparatory School Track & Field and Cross Country - Richland, New Jersey
you RUN the place
Po Box 279, Richland, New Jersey, 8350, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
AJ Murphy
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
3
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (3 articles)
All News
Search
2010 Results - sj invitational
Published by
Flaim
Apr 30th 2010, 12:13pm
Comments
sj invitational
- Apr 29, 2010
NJ, US
« Filter Results by Team: »
Absegami
Arthur P Schalick
Atlantic City
Bishop Eustace Prep
Buena Regional
Burlington Township
Camden
Camden Catholic
Cherry Hill East
Cherry Hill West
Cinnaminson
Clearview Regional
Cumberland Regional
Delsea
Egg Harbor Township
Gateway Regional
Glassboro
Gloucester Catholic
Haddon Heights
Haddon Township
Haddonfield Memorial
Hammonton
Highland Regional
Holy Cross
Lenape
Mainland Regional
Maple Shade
Middle Township
Millville Senior
Northern Burlington
Oakcrest
Ocean City
Paul VI
Pemberton
Pennsauken
Pennsville Memorial
Sacred Heart
Seneca
Shawnee
St Augustine Prep
Timber Creek
Vineland
Wildwood Catholic
Williamstown
Willingboro
Winslow Township
Woobury
Woodrow Wilson
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
400h
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Byrd, Damiere
Timber Creek
10.57
nwi
1
2
Santiago, Fabian
Oakcrest
10.79
nwi
1
3
McPherson, Sean
Delsea
10.83
nwi
1
4
Coulbourn, Tyler
Delsea
11.05
nwi
1
5
Nichols, Victor
Cumberland Regio
11.11
nwi
1
6
Dunns, Denzel
Cumberland Regio
11.12
nwi
1
7
Grandy, Rasheed
Absegami
11.86
nwi
1
--
Johnson, Tejay
Egg Harbor Towns
DQ
nwi
1
Mens 100m VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Byrd, Damiere
Timber Creek
10.58
nwi
1
2
Santiago, Fabian
Oakcrest
10.86
nwi
1
3
Johnson, Tejay
Egg Harbor Towns
11.00
nwi
1
4
Coulbourn, Tyler
Delsea
11.02
nwi
1
5
McPherson, Sean
Delsea
11.04
nwi
1
6
Nichols, Victor
Cumberland Regio
11.09
nwi
1
7
Grandy, Rasheed
Absegami
11.10
nwi
1
8
Dunns, Denzel
Cumberland Regio
11.20
nwi
1
8
Tolbert, Terrance
Woobury
11.20
nwi
1
10
Murphy, AJ
St Augustine Pre
11.30
nwi
1
11
Williams, Isacc
Willingboro
11.33
nwi
1
12
Jones, Marcus
Pennsauken
11.37
nwi
1
13
Ricker, David
Timber Creek
11.41
nwi
1
14
Barbadoro, Jacob
Cinnaminson
11.42
nwi
1
15
Bailey, Jakwail
Paul VI
11.45
nwi
1
16
Auston, Rashan
Buena Regional
11.46
nwi
1
17
Thomas, Tyrik
Pennsauken
11.47
nwi
1
18
Askins, Dominick
Millville Senior
11.51
nwi
1
19
Ulmer, Harry
Williamstown
11.61
nwi
1
20
Wiliams, Charles
Oakcrest
11.64
nwi
1
21
Bailey, Michael
Middle Township
11.65
nwi
1
22
Pierce, Brett
Paul VI
11.68
nwi
1
23
Blandon, Michael
Camden Catholic
11.69
nwi
1
24
Haygood, Mike
Buena Regional
11.71
nwi
1
25
Preto, Anthony
Maple Shade
11.72
nwi
1
25
Wiggins, Kyle
Absegami
11.72
nwi
1
27
Politt, Justyce
St Augustine Pre
11.73
nwi
1
28
Gleaves, Darrell
Burlington Towns
11.78
nwi
1
29
lee, terrell
Cherry Hill West
11.81
nwi
1
29
Dusenbury, Koree
Burlington Towns
11.81
nwi
1
31
Adeyemo, Tosin
Northern Burling
11.87
nwi
1
32
schaetzle, eric
Cherry Hill West
11.88
nwi
1
33
Query, Cole
Seneca
11.91
nwi
1
34
Lindsay, Daetrell
Millville Senior
11.92
nwi
1
35
Scott, McKenzey
Wildwood Catholi
12.09
nwi
1
Mens 200m VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nichols, Victor
Cumberland Regio
22.31
nwi
1
2
Johnson, Tejay
Egg Harbor Towns
22.32
nwi
1
3
Coulbourn, Tyler
Delsea
22.67
nwi
1
4
Slaton, David
Burlington Towns
22.89
nwi
1
5
Bembridge, Darnell
Lenape
23.03
nwi
1
6
Lane, Terrell
Highland Regiona
23.04
nwi
1
7
Bailey, Jakwail
Paul VI
23.12
nwi
1
8
Williams, Marcus
Delsea
23.15
nwi
1
9
Benitez, Kevin
Cumberland Regio
23.23
nwi
1
10
Askins, Dominick
Millville Senior
23.34
nwi
1
11
Mcneill, Jarius
Winslow Township
23.49
nwi
1
12
Timmons, Jamiel
Williamstown
23.52
nwi
1
13
Martin, William
Burlington Towns
23.54
nwi
1
14
Freeman, Al
Holy Cross
23.61
nwi
1
15
Mcneil, Dyon
Winslow Township
23.68
nwi
1
16
Walker, Jalen
Burlington Towns
23.69
nwi
1
16
Salley, Anthony
Burlington Towns
23.69
nwi
1
16
Prater, David
Northern Burling
23.69
nwi
1
19
Jones, Devante
Millville Senior
23.74
nwi
1
20
Blake, Jonathan
Northern Burling
23.75
nwi
1
21
lee, terrell
Cherry Hill West
23.86
nwi
1
22
Bailey, Michael
Middle Township
23.96
nwi
1
23
Williams, Jamir
Timber Creek
23.97
nwi
1
23
McMurren, Allen
Winslow Township
23.97
nwi
1
25
Harrity, Corey
Timber Creek
24.00
nwi
1
26
Haygood, Mike
Buena Regional
24.04
nwi
1
27
Johnson, Karl
Williamstown
24.05
nwi
1
28
Young, Dezhor
Burlington Towns
24.07
nwi
1
29
Golden, Dan
Gloucester Catho
24.31
nwi
1
30
Melton, Gary
St Augustine Pre
25.52
nwi
1
--
Miller, Scott
Egg Harbor Towns
NT
nwi
1
--
Bey, Tausmen
Vineland
DQ
nwi
1
Mens 400m FROSH
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Teques, Steve
Northern Burling
53.01
1
2
hayes, david
Middle Township
53.62
1
3
Barry, Kevin
Cherry Hill East
53.74
1
4
Cusack, Patrick
Gateway Regional
54.16
1
5
McAdams, Richard
Delsea
54.73
1
6
Finley, Marlin
Pennsauken
54.88
1
7
Redcross, Alex
Paul VI
55.18
1
8
Hendricks, Khalile
Holy Cross
55.71
1
9
Bohi, Ed
Seneca
55.73
1
10
Goodwin, Chris
Hammonton
56.47
1
11
Wattley, Jahdiyah
Northern Burling
56.76
1
12
Dickerson, Antwan
Pennsauken
56.77
1
13
Armstead, Charles
Arthur P Schalic
56.83
1
14
Moses, Rayshawn
Buena Regional
56.91
1
15
Copeland, Derrick
Delsea
57.80
1
16
Fitzpatrick, Curti
Egg Harbor Towns
58.52
1
17
Gaydos, Andrew
Bishop Eustace P
58.86
1
18
Munger, Ja"que
Holy Cross
59.22
1
19
McTear, Connor
Bishop Eustace P
1:00.10
1
Mens 400m VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reber, Alex
Cherry Hill East
49.12
1
2
Bush, Darryl
Woobury
49.41
1
3
Murphy, AJ
St Augustine Pre
49.42
1
4
Jones, Darius
Haddon Heights
49.54
1
5
Lane, Derrell
Highland Regiona
50.21
1
6
Bembridge, Darnell
Lenape
50.41
1
7
Magosin, Joe
Egg Harbor Towns
50.77
1
8
Pini, Vincent
Burlington Towns
50.84
1
9
McMurren, Allen
Winslow Township
51.27
1
9
Kier, Nolan
Hammonton
51.27
1
11
Lane, Terrell
Highland Regiona
51.33
1
12
Calvelli, Dylan
Vineland
51.36
1
13
Burroughs, Khaaliq
Paul VI
51.48
1
14
O'Brien, Nick
Holy Cross
51.63
1
15
Martin, William
Burlington Towns
51.64
1
16
Fletcher, Aaron
Pennsauken
51.82
1
17
Merkert, John
Lenape
51.84
1
18
Mcneill, Jarius
Winslow Township
51.93
1
19
Brown, Aquan
Gateway Regional
51.94
1
20
Mcneil, Dyon
Winslow Township
51.96
1
21
Rodriguez, Jonatha
Pennsauken
52.24
1
22
Gasper, Dan
Holy Cross
52.64
1
23
Osorio, Felix
Absegami
52.67
1
24
Wilton, Dylan
Delsea
52.70
1
24
Ohara, Patrick
Timber Creek
52.70
1
26
Offer, Nathaniel
Vineland
52.76
1
27
Oliver, Michael
Cherry Hill East
52.84
1
28
Lewis, Mike
Williamstown
52.87
1
29
Finney, Lamar
Vineland
53.01
1
30
Lindsay, Jamil
Woodrow Wilson
53.09
1
31
Wright, Kwame
Millville Senior
53.23
1
32
Utz, Derek
Williamstown
53.75
1
33
McClennon, Siquan
Buena Regional
53.84
1
34
Grant, Brian
Timber Creek
53.88
1
35
Pellegrino, Joe
Paul VI
53.96
1
35
Golden, Dan
Gloucester Catho
53.96
1
37
Sullivan, Tyler
Sacred Heart
54.26
1
38
Horner, Jeff
Seneca
54.69
1
39
Roberts, Jamie
Woodrow Wilson
54.91
1
40
aristone, tom
Cherry Hill West
56.77
1
41
Mathis, Joshua
Cumberland Regio
56.78
1
Mens 800m VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Galeano, Daniel
Absegami
1:57.94
1
2
Capone, Matthew
Oakcrest
1:58.87
1
3
Tyler, Eric
Vineland
1:59.04
1
4
Lewis, Keri
Pennsauken
1:59.54
1
5
Resse, Eric
Vineland
1:59.79
1
6
Sherrer, Holland
Cumberland Regio
1:59.96
1
7
Muhammad, Akmed
Oakcrest
2:00.23
1
8
Holloway, Corey
Lenape
2:00.87
1
9
Fanz, Philip
St Augustine Pre
2:00.88
1
10
Gough, Chris
St Augustine Pre
2:01.29
1
11
Schofield, Avery
Delsea
2:02.56
1
12
Stewart, Andrew
Cinnaminson
2:02.86
1
13
Dingman, Liam
Egg Harbor Towns
2:03.22
1
14
DiTomasso, Nick
Delsea
2:03.79
1
15
Phillips, Marcus
Cherry Hill East
2:04.54
1
16
Kier, Nolan
Hammonton
2:05.59
1
17
Twaddell, Josh
Seneca
2:06.44
1
18
Peterson, DaWud
Cumberland Regio
2:07.67
1
19
Gavigan, Vincent
Sacred Heart
2:10.33
1
20
Francis, John
Shawnee
2:11.57
1
21
mcbride, ryan
Cherry Hill West
2:11.75
1
22
Walsh, Billy
Sacred Heart
2:18.20
1
Mens 1600m FROSH
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Skryzallin, Peter
Cherry Hill West
4:47.16
1
2
Franklin, Eric
Bishop Eustace P
4:47.25
1
3
Andalora, Joel
Cherry Hill East
4:52.27
1
4
Peacock, John
St Augustine Pre
4:52.32
1
5
Wang, Michael
Cherry Hill East
4:58.09
1
6
Wright, Kevin
Cinnaminson
4:59.12
1
7
Marchese, Richard
St Augustine Pre
4:59.85
1
8
MacFarlane, Neil
Paul VI
5:00.43
1
9
McDonough, Keegan
Holy Cross
5:01.52
1
10
Edwards, Zach
Northern Burling
5:03.88
1
11
McGrainer, Alex
Seneca
5:04.13
1
12
Verna, Adam
Paul VI
5:04.52
1
13
Gillhooley, David
Ocean City
5:06.56
1
14
Stelmaski, Alex
Bishop Eustace P
5:07.10
1
15
Corbin, Jawanza
Atlantic City
5:07.48
1
16
Barton, Nick
Bishop Eustace P
5:10.00
1
17
Weist, Chris
Cinnaminson
5:12.60
1
18
Scott, Kevin
Ocean City
5:12.91
1
19
Vespe, Nick
Bishop Eustace P
5:13.39
1
20
Whilden, Gage
Millville Senior
5:15.86
1
21
Rogers, Lawrence
Willingboro
5:16.33
1
22
Ferrari, Robert
St Augustine Pre
5:17.36
1
23
Schneider, Steven
Atlantic City
5:18.51
1
24
Boldurian, Mike
Paul VI
5:20.28
1
25
Hohman, Chris
St Augustine Pre
5:23.09
1
26
Brown, Dayron
Millville Senior
5:27.84
1
27
Marino, Dan
Paul VI
5:27.96
1
28
know, gavin
Pemberton
5:32.09
1
29
Bodine, Kevin
Holy Cross
5:32.78
1
30
Nelson, Luke
Paul VI
5:49.73
1
31
Hughes, Matt
Cumberland Regio
6:05.18
1
32
Miller, Tom
Cumberland Regio
6:14.40
1
Mens 1600m VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Forward, David
Shawnee
4:18.05
1
2
Rankin, Michael
Paul VI
4:22.12
1
3
Walter, Brian
Paul VI
4:22.78
1
4
Johnson, Erik
Ocean City
4:24.08
1
5
Roadside, Dustin
Egg Harbor Towns
4:24.28
1
6
Griswold, Ron
Bishop Eustace P
4:26.78
1
7
Murray, Peter
Shawnee
4:28.35
1
8
Deckert, Brady
Delsea
4:32.03
1
9
Butenewicz, Steven
Delsea
4:32.61
1
10
McGeough, Mike
Holy Cross
4:37.15
1
11
DeMaria, Andrew
Ocean City
4:37.50
1
12
Grant, Ian
Seneca
4:38.33
1
13
Glatz, Damon
Cherry Hill East
4:39.53
1
14
Dennis, Anthony
Lenape
4:39.58
1
15
Hallahan, Dylan
Northern Burling
4:40.68
1
16
Schmitt, Gregory
Ocean City
4:40.72
1
17
Smolsky, Zach
Delsea
4:40.84
1
18
Mazzochette, Luke
Bishop Eustace P
4:41.64
1
19
Constantine, Cory
Highland Regiona
4:42.11
1
20
Wolmark, Ethan
Shawnee
4:43.13
1
21
Mulroy, Sean
Lenape
4:43.61
1
22
Dugan, Brandon
Arthur P Schalic
4:44.13
1
23
Hoban, Thomas
Paul VI
4:45.57
1
24
Vance, Ryan
Lenape
4:48.11
1
25
Quimby, David
Lenape
4:48.70
1
26
Kurowsky, Dylan
Northern Burling
4:52.40
1
27
Harvey, Joseph
Pemberton
4:52.83
1
28
Berlin, Mitchell
Cherry Hill West
4:57.05
1
29
Quigley, Tyler
Timber Creek
4:58.95
1
30
Negron, Carlos
Sacred Heart
5:07.23
1
Mens 3200m VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mathews, Ryan
St Augustine Pre
9:37.17
1
2
Herr, Conner
Shawnee
9:37.19
1
3
Dalzell, Dakota
Atlantic City
9:40.01
1
4
Costello, Nick
Delsea
9:44.31
1
5
Cummings, Tyler
Pennsville Memor
9:44.56
1
6
Omari, Steven
Cherry Hill East
9:55.20
1
7
Rainier, Hayes
Lenape
9:56.66
1
8
Dinh, Christopher
Cherry Hill East
9:59.80
1
9
Dupuis, Andre
Northern Burling
10:02.88
1
10
McKean, Richard
Paul VI
10:04.62
1
11
Hagen, Michael
Ocean City
10:05.09
1
12
Sulzer, Kyle
Mainland Regiona
10:07.52
1
13
Zhao, Scott
Cherry Hill East
10:12.44
1
14
McGlaughlin, Tom
Egg Harbor Towns
10:20.94
1
Mens 110m Hurdles VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Farrington, Syteek
Camden
14.39
nwi
1
2
Johnson, Donte
Arthur P Schalic
14.63
nwi
1
3
Berryman, Thomas
Delsea
14.87
nwi
1
4
Thomas, Blain
Cumberland Regio
15.05
nwi
1
5
Walker, Jalen
Burlington Towns
15.10
nwi
1
6
Enlow, Jordan
Lenape
15.62
nwi
1
7
Convery, Darius
Delsea
15.72
nwi
1
8
Maxey, Justin
Willingboro
15.77
nwi
1
Mens 110m Hurdles VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Farrington, Syteek
Camden
14.50
nwi
1
2
Berryman, Thomas
Delsea
14.77
nwi
1
3
Johnson, Donte
Arthur P Schalic
14.83
nwi
1
4
Walker, Jalen
Burlington Towns
15.04
nwi
1
5
Thomas, Blain
Cumberland Regio
15.08
nwi
1
6
Maxey, Justin
Willingboro
15.16
nwi
1
7
Enlow, Jordan
Lenape
15.24
nwi
1
8
Convery, Darius
Delsea
15.42
nwi
1
9
Williams, Marcus
Delsea
15.49
nwi
1
10
Barbadoro, Jacob
Cinnaminson
15.51
nwi
1
11
Adkisson, Stephen
Oakcrest
15.55
nwi
1
12
Wood, Brian
Seneca
15.61
nwi
1
13
Harris, Jordan
Haddonfield Memo
15.67
nwi
1
13
Hall, Trevon
Winslow Township
15.67
nwi
1
15
Ukaegbu, Mike
Northern Burling
15.68
nwi
1
16
Clayton, Anthony
Cinnaminson
15.69
nwi
1
17
Harrison, Savion
Maple Shade
15.76
nwi
1
18
Nwankwo, Chiedozie
Northern Burling
15.78
nwi
1
19
Metrick, Kevin
Absegami
15.81
nwi
1
20
Dooner, William
Ocean City
15.82
nwi
1
21
Williams, Jeff
Seneca
15.95
nwi
1
22
Garris, Desmond
Egg Harbor Towns
16.00
nwi
1
23
O'Connor, James
Ocean City
16.11
nwi
1
24
McCausland, Shane
Seneca
16.16
nwi
1
25
Brown, Sage
Cumberland Regio
16.17
nwi
1
26
Cucinotto, Tom
Lenape
16.38
nwi
1
27
Kobodje, Kelvin
Willingboro
16.48
nwi
1
28
Cassady, Joshua
Millville Senior
16.89
nwi
1
29
manalo, mike
Cherry Hill West
16.94
nwi
1
29
Guilford, Phil
Buena Regional
16.94
nwi
1
--
Cody, JaRon
Cumberland Regio
DQ
nwi
1
Mens 400m Hurdles VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wagner, Kelvin
Winslow Township
54.80
1
2
DiBianca, Joseph
Oakcrest
54.88
1
3
Johnson, Algeron
Highland Regiona
55.65
1
4
Harris, Jordan
Haddonfield Memo
56.07
1
5
Webb, Kyle
Delsea
56.50
1
6
Arthur, Will
Haddon Heights
56.90
1
7
Palmer, Derick
Glassboro
57.01
1
8
Davis, Nate
Millville Senior
57.41
1
9
Cody, JaRon
Cumberland Regio
57.51
1
10
Stockley, Maurice
Egg Harbor Towns
57.58
1
11
Phillips, Marcus
Cherry Hill East
57.64
1
12
Lindsay, Jamil
Woodrow Wilson
58.17
1
13
Henry, Derrick
Timber Creek
58.19
1
14
Owens, Terrence
Cherry Hill East
58.91
1
14
Brown, Sage
Cumberland Regio
58.91
1
16
Pham, Jerry
Northern Burling
59.03
1
17
Chmielinski, Steve
Maple Shade
59.71
1
18
Stringer, Scott
St Augustine Pre
1:00.11
1
19
Stringer, Chris
St Augustine Pre
1:00.24
1
20
Merkert, John
Lenape
1:00.27
1
21
Weiser, Mitch
Pennsville Memor
1:00.41
1
22
Johnson, Ted
Woobury
1:00.71
1
23
Clayton, Anthony
Cinnaminson
1:00.79
1
24
Cooke, Reece
Northern Burling
1:01.02
1
25
Enlow, Jordan
Lenape
1:01.07
1
26
Hall, Trevon
Winslow Township
1:01.08
1
27
Weber, Eric
Seneca
1:01.21
1
28
Carlo, Reuban
Williamstown
1:01.26
1
29
Maxey, Justin
Willingboro
1:01.72
1
30
McClure, Eugene
Sacred Heart
1:01.84
1
31
Le, Tommy
Holy Cross
1:01.88
1
32
Connely, Dan
Seneca
1:01.89
1
33
Machamer, Steve
Cinnaminson
1:03.06
1
34
Coley, Brandon
Pemberton
1:03.32
1
35
manalo, mike
Cherry Hill West
1:03.34
1
--
Dooner, William
Ocean City
DQ
1
--
Osorio, Felix
Absegami
DQ
1
Mens Shot Put FROSH
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yamoah, Kofi
Egg Harbor Towns
52-11.00
(16.13m)
1
2
Fitzpatrick, Curti
Egg Harbor Towns
47-11.50
(14.62m)
1
3
Ingram, Isaiah
Pennsauken
45-11.50
(14.01m)
1
4
Jones, Allen
Pennsauken
40-05.50
(12.33m)
1
5
Shorts, Daikiel
St Augustine Pre
38-05.00
(11.71m)
1
6
Guilford, Daryll
Buena Regional
38-02.00
(11.63m)
1
7
Woodside, Gabe
St Augustine Pre
35-04.50
(10.78m)
1
8
Stephenson, Qwadre
Buena Regional
32-05.00
(9.88m)
1
9
Petuskey, Michael
Oakcrest
30-07.00
(9.32m)
1
Mens Shot Put VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Huckabee, Matthew
Timber Creek
59-03.25
(18.07m)
1
2
Mable, Traven
Willingboro
50-02.25
(15.30m)
1
3
Hunter, Jordan
Burlington Towns
50-02.00
(15.29m)
1
4
Stinsman, Ray
Lenape
49-09.50
(15.18m)
1
5
Woods, Rob
Seneca
49-07.00
(15.11m)
1
6
Kearney, Dontay
Cumberland Regio
49-04.00
(15.04m)
1
7
Handy, Dennis
Delsea
48-09.50
(14.87m)
1
8
Lambert, Quanzell
Timber Creek
48-01.00
(14.66m)
1
9
Jones, Kyle
Delsea
48-00.00
(14.63m)
1
10
Hebron, Kevin
Middle Township
47-01.50
(14.36m)
1
11
Ritchie, Scott
Clearview Region
46-07.50
(14.21m)
1
12
Muse, Dharhan
Timber Creek
45-07.00
(13.89m)
1
13
Forbes, Mark
Oakcrest
45-02.00
(13.77m)
1
14
martinez, josh
Cherry Hill West
44-09.50
(13.65m)
1
15
Conquest, Nick
Haddonfield Memo
43-08.50
(13.32m)
1
16
Hoover, Shawn
Arthur P Schalic
42-11.00
(13.08m)
1
17
DiPascale, Ryan
Cinnaminson
42-09.00
(13.03m)
1
18
Krier, Nate
Gloucester Catho
42-08.50
(13.02m)
1
19
Laws, Darnell
St Augustine Pre
42-07.25
(12.99m)
1
20
Dwyer, Mike
Cinnaminson
42-04.00
(12.90m)
1
--
Skoczylas, Justin
St Augustine Pre
ND
(--)
1
--
Camba, Mahalo
Cumberland Regio
ND
(--)
1
--
Canavos, Nick
Lenape
ND
(--)
1
--
Canfield, Jim
Lenape
ND
(--)
1
Mens Discus VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Huckabee, Matthew
Timber Creek
185-07
(56.57m)
1
2
Stinsman, Ray
Lenape
164-10
(50.24m)
1
3
Hebron, Kevin
Middle Township
154-06
(47.09m)
1
4
Pondo, Chris
Delsea
153-07
(46.81m)
1
5
Doran, Joe
Haddonfield Memo
149-05
(45.54m)
1
6
Esposito, Bill
Buena Regional
137-01
(41.78m)
1
7
Suriano, Nicholas
Shawnee
135-03
(41.22m)
1
8
Pondo, Steve
Delsea
132-06
(40.39m)
1
9
Edmonds, Jay
Williamstown
132-05
(40.36m)
1
10
Ritchie, Scott
Clearview Region
125-05
(38.23m)
1
11
Lent, Sean
Sacred Heart
123-00
(37.49m)
1
--
Hickman, John
Delsea
ND
(--)
1
--
Harris, Kevin
Willingboro
ND
(--)
1
--
Hunter, Jordan
Burlington Towns
ND
(--)
1
Mens Javelin VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Golden, Jack
Gloucester Catho
174-03
(53.11m)
1
2
Szymanek, John
Seneca
174-02
(53.09m)
1
3
Christ, Alex
Gloucester Catho
166-05
(50.72m)
1
4
Forbes, Andrew
Williamstown
165-01
(50.32m)
1
5
Stringer, Scott
St Augustine Pre
162-05
(49.50m)
1
6
Wallner, Dillon
Haddonfield Memo
161-01
(49.10m)
1
7
Handy, Dennis
Delsea
159-11
(48.74m)
1
8
Chase, Vaughn
Pennsville Memor
159-09
(48.69m)
1
9
Mignogna, Adam
Lenape
156-10
(47.80m)
1
10
Schaffer, Shaun
Cinnaminson
155-09
(47.47m)
1
11
Drummond, Cory
Camden
154-08
(47.14m)
1
12
Straubmuller, Mike
Delsea
153-08
(46.84m)
1
13
Stringer, Chris
St Augustine Pre
153-06
(46.79m)
1
14
McClean, Dan
Paul VI
152-02
(46.38m)
1
15
Kranefeld, Zach
Millville Senior
152-01
(46.36m)
1
16
Harper, Brandon
Highland Regiona
147-07
(44.98m)
1
17
Hadulias, Alex
Hammonton
147-06
(44.96m)
1
18
McMaster, James
Ocean City
146-11
(44.78m)
1
19
Tosto, Dillon
Holy Cross
145-11
(44.48m)
1
20
Olaloye, Timilehin
Pennsauken
145-04
(44.30m)
1
21
Pawlikowski, Derri
Seneca
144-10
(44.15m)
1
22
Evans, Ian
Hammonton
143-08
(43.79m)
1
23
Drennon, Denzal
Pennsauken
143-02
(43.64m)
1
24
Kane, Joe
Holy Cross
140-06
(42.82m)
1
25
Wood, Pat
Maple Shade
139-11
(42.65m)
1
26
Travalino, Vincent
Delsea
137-03
(41.83m)
1
27
Engle, Justin
Gateway Regional
135-07
(41.33m)
1
--
Nuneville, Josh
Buena Regional
ND
(--)
1
--
Reily, Sean
Lenape
ND
(--)
1
--
Sinclair, Nick
Paul VI
ND
(--)
1
--
Testa, Joe
Haddonfield Memo
ND
(--)
1
--
Haddon, Dan
Cinnaminson
ND
(--)
1
--
Smith, Charles
Shawnee
ND
(--)
1
Mens High Jump VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Connor, James
Ocean City
6-02.00
(1.88m)
1
2
Brown, Carlton
Cinnaminson
6-02.00
(1.88m)
1
3
McDuffie, Daryll
Delsea
6-02.00
(1.88m)
1
3
Pierce, Brett
Paul VI
6-02.00
(1.88m)
1
5
Austin, Branden
Pennsville Memor
6-02.00
(1.88m)
1
6
Williams, Isacc
Willingboro
6-02.00
(1.88m)
1
7
Hilgrube, Tyler
Buena Regional
6-02.00
(1.88m)
1
7
Gainer, Tuwan
Winslow Township
6-02.00
(1.88m)
1
7
Athias, Andrew
Cherry Hill East
6-02.00
(1.88m)
1
10
Karol, Keith
Cumberland Regio
6-00.00
(1.83m)
1
10
Thomas, Sherron
Delsea
6-00.00
(1.83m)
1
10
Henry, Jamil
Camden
6-00.00
(1.83m)
1
10
Stockley, Maurice
Egg Harbor Towns
6-00.00
(1.83m)
1
14
Turner, Chris
Ocean City
5-10.00
(1.78m)
1
14
Malkowicz, Craig
Gloucester Catho
5-10.00
(1.78m)
1
14
Berryman, Thomas
Delsea
5-10.00
(1.78m)
1
14
Toso, Pete
Holy Cross
5-10.00
(1.78m)
1
14
schaetzle, eric
Cherry Hill West
5-10.00
(1.78m)
1
14
Cocodrilli, Michae
Ocean City
5-10.00
(1.78m)
1
20
Toby, Joshua
Willingboro
5-08.00
(1.73m)
1
20
Anderson, Rob
Maple Shade
5-08.00
(1.73m)
1
20
Ganiel, Jared
Absegami
5-08.00
(1.73m)
1
20
Moore, Melvin
Northern Burling
5-08.00
(1.73m)
1
20
Grayson, Brandon
Timber Creek
5-08.00
(1.73m)
1
--
Cucinotto, Tom
Lenape
NH
(--)
1
--
Cort, Cory
Northern Burling
NH
(--)
1
--
Roberts, Isaiah
Woobury
NH
(--)
1
--
Cooper, Erik
Lenape
NH
(--)
1
--
Owens, Terrence
Cherry Hill East
NH
(--)
1
Mens Long Jump VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McPherson, Sean
Delsea
22-09.25
(6.94m)
nwi
1
2
Johnson, Donte
Arthur P Schalic
22-05.50
(6.85m)
nwi
1
3
smith, jon
Cherry Hill West
22-00.00
(6.71m)
nwi
1
4
Convery, Darius
Delsea
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
5
Roberts, Isaiah
Woobury
21-06.75
(6.57m)
nwi
1
6
Athias, Andrew
Cherry Hill East
21-06.75
(6.57m)
nwi
1
7
Sherman, Josh
Holy Cross
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
8
Charles, Andy
Atlantic City
20-09.00
(6.32m)
nwi
1
9
Rivard, Michael
Haddonfield Memo
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
9
Tobias, Greg
St Augustine Pre
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
11
Hilgrube, Tyler
Buena Regional
20-05.50
(6.24m)
nwi
1
11
Dickerson, Antwan
Pennsauken
20-05.50
(6.24m)
nwi
1
13
Padilla, Jon
Oakcrest
20-04.50
(6.21m)
nwi
1
14
Baker, Thomas
Timber Creek
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
15
Nogue, Alberto
Hammonton
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
16
Brown, Carlton
Cinnaminson
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
16
Tricocci, Eric
Cinnaminson
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
16
Lindsay, Daetrell
Millville Senior
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
16
Turner, Chris
Ocean City
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
20
Bembridge, Darnell
Lenape
19-08.75
(6.01m)
nwi
1
21
Jones, Jewel
Arthur P Schalic
19-08.25
(6.00m)
nwi
1
22
Askins, Dominick
Millville Senior
19-08.00
(5.99m)
nwi
1
23
Wagner, Kelvin
Winslow Township
19-07.50
(5.98m)
nwi
1
24
Garris, Desmond
Egg Harbor Towns
19-05.25
(5.92m)
nwi
1
25
Fogler, Michael
Cherry Hill East
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
26
blackwell, Eric
Woobury
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
27
schaetzle, eric
Cherry Hill West
19-02.75
(5.86m)
nwi
1
--
Bray, Jordan
Cumberland Regio
ND
(--)
nwi
1
--
Lodge, Kyle
Cinnaminson
ND
(--)
nwi
1
--
Holden, Herman
Millville Senior
ND
(--)
nwi
1
--
Melton, Gary
St Augustine Pre
ND
(--)
nwi
1
--
Rivers, Matt
Delsea
ND
(--)
nwi
1
--
Derr, Charles
Arthur P Schalic
ND
(--)
nwi
1
--
Scott, McKenzey
Wildwood Catholi
ND
(--)
nwi
1
--
Goldsboro, Jon
Arthur P Schalic
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roberts, Isaiah
Woobury
43-06.00
(13.26m)
nwi
1
2
Winchester, Brian
Vineland
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
3
Bray, Jordan
Cumberland Regio
42-10.25
(13.06m)
nwi
1
4
Rivard, Michael
Haddonfield Memo
42-09.50
(13.04m)
nwi
1
5
Hilgrube, Tyler
Buena Regional
42-09.25
(13.04m)
nwi
1
6
Wagner, Kelvin
Winslow Township
41-08.75
(12.72m)
nwi
1
7
Armstrong, Amir
Camden Catholic
41-04.50
(12.61m)
nwi
1
8
Tobias, Greg
St Augustine Pre
40-06.25
(12.35m)
nwi
1
9
Pham, Jerry
Northern Burling
40-01.00
(12.22m)
nwi
1
10
Drummond, Cory
Camden
39-11.75
(12.19m)
nwi
1
11
Jones, Jewel
Arthur P Schalic
39-09.25
(12.12m)
nwi
1
11
Karol, Keith
Cumberland Regio
39-09.25
(12.12m)
nwi
1
13
Thomas, Stephan
Egg Harbor Towns
39-07.00
(12.07m)
nwi
1
14
Malhan, Akash
Cumberland Regio
39-02.50
(11.95m)
nwi
1
15
Owens, Terrence
Cherry Hill East
39-02.00
(11.94m)
nwi
1
16
Athias, Andrew
Cherry Hill East
39-00.50
(11.90m)
nwi
1
16
Adeyemo, Tosin
Northern Burling
39-00.50
(11.90m)
nwi
1
18
Lodge, Kyle
Cinnaminson
38-10.50
(11.85m)
nwi
1
19
Burke, Nick
Maple Shade
38-01.50
(11.62m)
nwi
1
20
Prater, David
Northern Burling
37-08.50
(11.49m)
nwi
1
21
Flemings, Eric
Delsea
36-11.50
(11.26m)
nwi
1
22
Tricocci, Eric
Cinnaminson
36-11.00
(11.25m)
nwi
1
23
Jackson, Ronald
Camden
36-08.25
(11.18m)
nwi
1
24
Goldsboro, Jon
Arthur P Schalic
36-04.25
(11.08m)
nwi
1
25
Lanzalotti, Bobby
Delsea
36-00.50
(10.99m)
nwi
1
--
smith, jon
Cherry Hill West
ND
(--)
nwi
1
--
Charles, Andy
Atlantic City
ND
(--)
nwi
1
--
Derr, Charles
Arthur P Schalic
ND
(--)
nwi
1
--
Thomas, Blain
Cumberland Regio
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault VARSITY
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Best, Ian
Egg Harbor Towns
13-00.00
(3.96m)
1
2
Murrey, Vince
Buena Regional
12-00.00
(3.66m)
1
3
Hoover, Ron
Haddon Township
12-00.00
(3.66m)
1
3
Maira, Mike
Seneca
12-00.00
(3.66m)
1
5
Kahn, Remy
Cherry Hill East
12-00.00
(3.66m)
1
6
Johnson, Algeron
Highland Regiona
12-00.00
(3.66m)
1
7
Dingman, Liam
Egg Harbor Towns
11-00.00
(3.35m)
1
7
Gigger, Alex
Lenape
11-00.00
(3.35m)
1
--
Prinkey, Sean
Lenape
NH
(--)
1
--
Oberg, Michael
Ocean City
NH
(--)
1
--
Rivard, Michael
Haddonfield Memo
NH
(--)
1
--
Harris, Drew
Holy Cross
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
More news
2010 Results - New Jersey NJSIAA Outdoor State Championships
440 shares:
sj invitational
,
Absegami H S Track & Field and Cross Country - Galloway, New Jersey
,
Arthur P Schalick H S Track & Field and Cross Country - Pittsgrove, New Jersey
,
Atlantic City High Track & Field and Cross Country - Atlantic City, New Jersey
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for St Augustine Preparatory School Track & Field and Cross Country - Richland, New Jersey
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
5
2014
3
6
2013
4
2012
1
5
2011
1
2010
3
Show 3 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!